CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

ABD Vize Görüşmeleri Açıldı!

ABD Başkonsolosluğunun resmi açıklaması ile, Türkiye-ABD arasında yaklaşık 1 ay süren vize krizinin ardından 6 Kasım 2017 itibariyle vize görüşmeleri tekrar başlatılmıştır.

"Merhaba,
ABD’nin Turkiye temsilciliklerinde vize islemlerinin belli miktarda yeniden basladigini bildirmek isteriz. Bunun sonucu olarak, ogrenci vizeleri (F&M) ve degisim programi vizeleri (J) islemlerine devam edilecektir. ABD’ye ogrenci olarak gidecek veya degisim programlarina katilacak musterileriniz varsa, bugunden itibaren Konsolosluk bolumlerimizden randevu alip basvuru yapabilirler. Umuyoruz ki bu gelisme, onumuzdeki yil icin ogrenci ve ozellikle Summer Work and Travel programi kayitlari almaniz uzerinde olumlu bir etki yapacaktir. Sponsorlarla ve ogrencilerinizle bu bilgiyi paylasabilirsiniz. Verimli bir sezon gecirmenizi ve calismalarinizda kolayliklar dileriz.
Iyi calismalar,"

Açıklamada yer alan "Belli miktarda/kısıtlı sayıda vize görüşmeleri" söyleminin Work & Travel ve Eğitim/Değişim programlarını kapsamadığını belirten ABD Başkonsolosluğu, yaptığı yeni bir duyuru ile bu belirsizliği gidermiştir.

"ABD hükümeti profesyonel ve kültürel değişim programlarına önem vermekte ve öğrencilerin Birleşik Devletler’e seyahatine öncelik tanımaktadır. Türkiye’deki ABD misyonu 2018 Summer Work and Travel programı (SWT) için en az geçtiğimiz yıllardaki kapasitede vize başvurusu alacaktır. Umuyoruz ki bu bilgi, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki kültürel ve profesyonel değişim programlarını tanıtırken SWT programına da öğrenci katılımında olumlu bir etki yaratacaktır."

Non-Immigrant Visa Unit - Consular Section
U.S. Consulate General Istanbul

 

  Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

  - Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Konuşmaya Katıl
  Danışman Köşesi
  HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
  Work and Travel Programının Avantajları

  Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

  Devamı
  Tüm Makaleler

   
  #
  Tamam