CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

New York City

New York City, Amerika’nın en büyük şehri ve 24 saat canlı ve dinamiktir. Yaklaşık 9 milyon nufusu vardır. Şehrin alan kodu bölge bölge değişmekle beraber 917 New York şehri için geneldir.  212 Manhattan bölgesi için geçerli koddur. New York birçok insan için fırsatlar şehri olarak bilinir. Bu nedenle bu şehir çok fazla yabancı ve farklı etnik gruplardan insan barındırmaktadır.

New York’ta yaşamın Amerika’nın birçok yerine oranla daha pahalı olduğu da başka bir gerçektir. New York City aynı zamanda  moda, medya, sanat, finans ve eğlence merkezi olarak da bilinir. Bu şehre geldiğinizde edineceğiniz ilk izlenim yoğun nüfusu, dünyanın her köşesinden her türden insanlar ve İstanbul’u aratmayacak kadar yoğun bir trafiğidir.
ABD’nin en büyük şirketlerinden çoğunun merkezlerinin bulunduğu bu  kentte, Wall Street Bölgesi, dünyanın finans merkezidir. ABD’nin başlıca ticaret merkezi olan New York’ta, sanayi ve turizm çok büyük ölçekte gelişmiştir. New York Amerika’nın eğitim öğretim (New York City, Columbia, Fordham, Yeshiva, Long Island, Barnard Üniversiteleri) ve kültür merkezidir.

Burada yaşayacaksanız, sokakta takım elbisesinin ayaklarına rollerblade’lerini giyip işine gitmeye çalışanlara, öğle yemeğine takım elbisesinin altına spor ayakkabılarını giyip gidenlere, akşamları iş çıkışlarında insanların spor salonlarına koşuşturmalarına, kötü araba kullanan taksi şoförlerine (ki genelde Hintli, Pakistanlıdır), caddelerde yer ızgaralarından çıkan dumanlara, altınızdan geçen metro yüzünden bastığınız yerin sürekli sallanmasına, dev gökdelenlerin gölgesinden güneş görmeyen sokaklara, arabanız varsa sürekli bir park sorununa ve otoparkların inanılmaz pahalılığına alışmanız fazla zaman almayacaktır.

New York’da bulunduğunuz zaman boyunca şehrin eşsiz yapılarını gezmeye doyamayacaksınız! New York geceleri ise size sayısız seçenek sunuyor. Seçenekler arasında devlet tiyatrosundan çılgın oyunlara kadar her şey var. İster bir konserin keyfini çıkarın, isterseniz de bale izleyerek unutulmaz bir gece yaşayın. Bu kadar çok seçenek arasından karar vermeniz bile zor olacaktır!

New York’un en ilginç yerlerinden biri olan Soho, Museum Mile üzerindeki, içlerinde Guggenheim’in da bulunduğu, birbirinden farklı dört müzesi ile tanınmaktadır. Soho’yu cazip kılan diğer özellikleri arasında alışveriş merkezleri, restoranları ve barları sayılabilir.

Hafta sonlarında Soho’nun merkezi olan West Broadway New Yorklularla adeta dolup taşar. Tribeca ise tam tersine zengin ve ünlülerin yaşadığı bir semttir. Robert De Niro Tribeca’da oturan ünlülerden sadece birisidir! Tribeca’da film ya da medya dünyasından tanıdık bir yüz görmeniz çok olasıdır.

New York’ta bir yerden bir yere gitmenin en kolay yolu hızlı, ucuz ve güvenli olan metrodur. Bu şehirde gezip görecekleriniz saymakla bitmez fakat önerebileceğimiz yerlerden bazıları şunlar: Soho’ya çok yakın olan Greenwich Village, Özgürlük Anıtı, Wall Street, Empire State Building ve Birleşmiş Milletler Binasıdır.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Burcu Y.
Burcu Y. Work and Travel (WAT)
"merhaba nihan abla nasilsin napiosun? Ben jolly roger at the 30th street de lunaparkta calisiyorum odullu oyunlar olur ya hani bnmki de onlardan biri iste mini basketboldayim :) "
Devamı
Mustafa D.
Mustafa D. Work and Travel (WAT)
Suan icin her sey yolunda. Basta evet isyerine giderken sorun yasadik ama cok sukur her sey duzeldi suanda uyum saglamaya basliyoruz. Her sey icin cok tesekkur ederiz :)
Devamı
 
#
Tamam