CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

Southwest

Southwest bölgesinin iklimi kuru ve nüfusu daha azdır. Bölgede Ispanyol-Amerikalı’ların (hispanic) ve yerlilerin sayısı oldukça fazladır. Eyalet, yerleşim alanlarının dışında, çöl ve boş düzlüklerin yer aldığı alanlardan oluşur. Bu çöller ve özellikle bunların üzerinde oluşan kanyonlar her sene milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Birçok Western filminin arka plan görüntülerini oluşturan Anıt Vadisi ve Grand Kanyon bu bölgededir. En kalabalık yerli kabileler Anıt Vadisi'nde yaşar. Özellikle Kızıldereli kültürüne ilgi duyanlar için bu bölge güzel bir seçim olabilir. Southwest bölgesinin bazı bölümleri önceden Meksika’ya aitti. Birleşik Devletler buraları 1846-48 Amerikan-Meksika Savaşı'ndan sonra kazandı. Meksika mirasının izleri, hala burada görülmektedir. İspanyolca bu bölgede çok fazla kişinin konuştuğu bir dildir. Bölge nüfusu hızla artmaktadır. Arizona, özellikle sıcak iklim arayan Amerikalı’ların rağbet ettikleri bir yer olarak Güney eyaletleri ile rekabet halindedir. New Mexico’daki Santa Fe özellikle resim, heykel ve opera gibi alanlardaki başarısı ile bir sanat merkezi konuma gelmiştir.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

Campus ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar Campus ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Turgay Ş.
Turgay Ş. Work and Travel (WAT)
"New York çok güzel geçen haftasonu Manhattan'daydık gerçekten büyüleyici bir yer burası. Gezi planımız içerisinde Niagara Şelaleleri, Ocean City, Virginia Beach ve Florida var. "
Devamı
Emel A.
Emel A. Work and Travel (WAT)
"Ben çok güzel ve de şirin bir markette çalıştım. Tıpkı bir Amerikalı gibi yaşadım. Onların kültürünü öğrenerek, her gün yeni bir şey öğrenerek çalıştım."
Devamı
 
#
Tamam