CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

Vergi İadesi İşlemleri

Amerika'da çalıştığı süre boyunca maaşını paycheck olarak alan bütün katılımcılarımız ödemiş oldukları vergileri %60-%80 oranında geri alabilmektedir. CAMPUS olarak, Work and Travel programına katılan bütün öğrencilerimize döndüklerinde vergi iadesi işlemlerinde ücretsiz danışmanlık vermekteyiz.

Vergi iadenizi alabilmeniz için yapmanız gerekenler:

Türkiye’ye döndüğünüzde, fazla zaman geçirmeden aşağıdaki belgeleri CAMPUS ofisine ulaştırınız. Belgelerinizi CAMPUS’e ne kadar erken iletirseniz vergilerinizi o kadar çabuk geri alabilirsiniz.

  • Her bir işvereninizden aldığınız son pay çekiniz (Şubat ayında işvereniniz çalışırken verdiğiniz Türkiye adresinize vergi detaylarını gösteren W2 formu gönderecektir. Bu belge de gelince bize ulaştırmanız gerekmektedir. Eğer Türkiye’ye dönmeden önce işvereniniz bu belgeyi size verdiyse, çeklerinizin yerine W2 formunu gönderiniz) 
  • J-1 vize sayfası (pasaportunuzdaki vize sayfasının) fotokopisi 
  • SSN (Social Security Card) fotokopisi (Eğer kartınızı kaybettiyseniz, Sosyal Güvenlik Numaranızı bir kağıda yazıp göndermelisiniz) 
  • DS-2019 formunuzun fotokopisi 
  • Taxback başvuru formları (CAMPUS tarafından doldurup imzalamanız için size verilecektir)

CAMPUS, tüm belgelerinizi sizin adınıza düzenleyecek ve vergi iadesi için başvurunuzu Taxback firmasına iletecektir. Vergi iade şirketleri şu anki vergi yılı bitmeden yeni başvuruları kabul etmediği için, belgeleriniz en erken Ocak ayında işleme koyulabilecektir. Belgeleriniz Taxback'e ulaştıktan 10-12 hafta sonrasında vergi iadenizi Taxback'e verdiğiniz banka hesabınıza almış olacaksınız.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
FATOŞ AKBABAFATOŞ AKBABA
Work and Travel Katılımcısıyken...

New York City... Elinde kahveyle kalabalık sokaklarda kaybolmak ne güzel olur, Redstairs’te saatlerce oturup sohbet etmek, şehrin ışıltısını izlemek nasıl keyifli olur...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Mustafa D.
Mustafa D. Work and Travel (WAT)
Suan icin her sey yolunda. Basta evet isyerine giderken sorun yasadik ama cok sukur her sey duzeldi suanda uyum saglamaya basliyoruz. Her sey icin cok tesekkur ederiz :)
Devamı
Çağan Y.
Çağan Y. Work and Travel (WAT)
"Amerika’da olmak İngilizcenizi ilerletmek ve para kazanmak dışında da sizlere çok şey katacak derdiniz; buraya gelince anladım ne demek istediğinizi Yaptığınız her şey için teşekkür ederim. "
Devamı
 
#
Tamam