CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

Vergi Başvurusu ve İade İşlemleri

Kasım 2017'de Başkan Donald Trump tarafından "Vergi Kesintileri ve İşler Yasası"nın yürürlüğe konmasıyla birlikte, Amerika'da çalıştığı süre boyunca maaşını paycheck olarak alan ve maddi kazanç elde eden bütün katılımcılarımız döndüklerinde vergi başvuru/beyanında bulunmak zorundadır.

CAMPUS olarak, Work and Travel programına katılan bütün öğrencilerimize döndüklerinde vergi başvurularını yeni yasaya uygun şekilde yapabilmeleri için yönlendirmede bulunuyoruz ve katılımcılarımız aşağıda belirtilen belgelerle birlikte, çözüm ortağımız Sprintax sayfasından online olarak dakikalar içinde başvurularını tamamlayabiliyor!

Vergi başvurusu için gerekli belgeler: 

- DS2019 Formu / Yasal Çalışma Belgesi 
- Pasaport Vize Sayfası 
- Social Security Card (Sosyal Güvenlik Numarası yeterli olmaktadır)

- Son Paycheck (Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)
- W2 Formu (İşvereninizden alacağınız detaylı vergi kesintilerini gösteren belge / Birden fazla işte çalıştıysanız her biri için olmalı)

Tek yapmanız gereken; Sprintax web sitesinde dakikalar içinde kullanıcı hesabı oluşturarak, gerekli belgeleri hesabınıza yüklemek ve Sprintax vergi hesaplamanızı tamamladıktan sonra doldurduğunuz formları sizin adınıza iletmemiz için CAMPUS'e ulaştırmanız. Dileyen öğrencilerimiz formlarının yurtdışı gönderimini kendileri de sağlayabilmektedir.

Formlarınızın IRS'ye ulaşmasıyla birlikte vergi başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Vergi başvurusu hakkında sorularınız için CAMPUS danışmanlarından ve Sprintax sisteminde yer alan Canlı Destek'ten yardım alabilirsiniz!

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
Work and Travel Programının Avantajları

Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

Devamı
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

Campus ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar Campus ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Serkan K.
Serkan K. Work and Travel (WAT)
"Şu anda geçtiğimiz yazı ABD'de geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum ve bu sene tekrar gitmeyi istiyorum. Yazı ABD'de geçirmek size hayal gibi gelmesin yalnızca istemeniz yeterli."
Devamı
Seda K.
Seda K. Work and Travel (WAT)
"Asli ablaaa iyiyiz :) ben dancehead yapiyorum isim eglenceli baya günde minimum 10 saat çalisiyorum arada da tattoo falan yapiyorum ."
Devamı
 
#
Tamam