CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE
Campus Slider

Adım Adım Başvuru

Work And Travel programı başvuru aşamalarını takipte kolaylık sağlayabilmeniz için Work And Travel başvuru aşamasını 7 adıma ayırdık. Böylece öğrencilerimiz Work and Travel başvurusunda hangi aşamada olduklarını kolaylıkla takip edebilecekler. Bu grupları MY-WAT sistemimizdeki online adımlara göre düzenledik. Work and Travel Programına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz işlemlerini MY-WAT üzerinden kolaylıkla takip edebilir, MY-WAT'ın kendilerini otomatik email ve cep telefonu mesajlarıyla yönlendirmeleri sayesinde kolay bir Work and Travel başvuru süreci geçirirler.

Work and Travel programına kabul edilen öğrenciler CAMPUS başvuru formunu MY-WAT sistemine ücretsiz ön kayıt olarak doldurabilirler. Work and Travel katılımcı sözleşmesini doldurup imzalar ve Work and Travel kesin kayıt ücretini ödedikten sonra işlemleri başlamış olur.

Work And Travel Programı Adım Adım Başvuru Aşamaları:

  1. Adım: Kesin Kayıt
  2. Adım: Online CV ve Video CV Hazırlanması
  3. Adım: Belgelerin Tamamlanması
  4. Adım: İş Yerleştirmesi
  5. Adım: Amerika'dan DS2019 Formunun Gelmesi ve Vize Başvurusuna Hazırlık
  6. Adım: Vize Başvurusu
  7. Adım: Yolculuk ve Amerika'ya Hazırlık

İlgili Link: MY-WAT ÜCRETSİZ ÖN KAYIT


ADIM ADIM WORK AND TRAVEL BAŞVURU SÜRECİ...

√ Programa kabul edilen öğrenci Work and Travel katılımcı sözleşmesini imzalar ve 300 USD Work and Travel kesin kayıt ücretini öder.

√ MY-WAT hesabından fotoğraflı online CV hazırlar ve kendisini tanıttığı 3-5 dakikalık Video CV linkini CV'ye ekler.


İlgili Link: Video CV Nasıl Hazırlanır? 


√ Kesin kayıt aşamasında öğrenciden istenilen belgeler en geç 10 gün içerisinde CAMPUS ofisine gönderilerek veya MY-WAT'tan yüklenerek CAMPUS'e ulaştırılır.

√ Daha önceden Work and Travel programına bizzat katılmış deneyimli CAMPUS danışmanları eşliğinde katılımcı kendisine en uygun olan işi seçer. Bu aşamadan sonra öğrencinin iş kabul formu (Employment Agreement Form) getirtilir ve öğrenci imzalar. Orjinal sponsor başvuru belgeleri sponsora göre online veya elle doldurulup sponsor sistemine girilir. Artık öğrenci sponsorun resmi kayıtlı öğrencisi durumuna geçer

√ Kalan program ücreti ve SEVIS ücreti CAMPUS'e ödenir.

√ CAMPUS tarafından Amerika’dan, katılımcı adına düzenlenmiş DS-2019 Formu (Bu form ABD hükümeti tarafından onaylanan ve program süresince ABD’de yasal olarak çalışmanızı sağlayan resmi bir belgedir) getirtilir.

√ DS-2019 formunun gelmesiyle birlikte, katılımcı artık deneyimli CAMPUS kadrosuyla vize başvurusuna hazırlanır.  Bu doğrultuda vize konusunda uzman danışmanlarımızla gerçekleştirilecek olan VİZE BİLGİ SEMİNERLERİ düzenlenir.

√ CAMPUS sizin adınıza vize randevusu alır ve vize başvurunuzu yaparsınız. Öğrenci bu aşamada Amerikan Elçiliği hesabına vize başvuru ücretini yatırır.

√ Vize aldıktan sonra seyahat ve yolculuk planı yapan öğrenci uçak biletini alır. Dilerseniz CAMPUS size indirimli uçak bileti sağlanmasında yardımcı olur.

HATIRLATMA: CAMPUS'un sunduğu uçak bileti kampanyasından yararlanan öğrenciler vize başvurusunu beklemeden iş yerleştirmeleri yapıldıktan hemen sonra uçak biletlerini alabilirler. Vize reddi alan öğrencilere ödedikleri uçak bileti ücreti 1 hafta içerisinde her hangi bir kesinti olmadan iade edilir! Böylelikle öğrenciler vize sonuçlarını beklemeden vize başvurularından haftalar önce daha ucuza gidiş-dönüş uçak bileti almış olurlar!

√ CAMPUS tarafından ABD’ye varış öncesi düzenlenecek olan oryantasyonda ABD’de yaşam ve çalışma koşulları hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz. 

Tüm bu adımlardan sonra ARTIK AMERİKA'DASINIZ :) Heyecan ve macera dolu bir yaz geçirip, unutulmayacak güzellikte anılar biriktirmeye başlayamak için sıra size gelmiş olur :) Amerika'da bulunduğunuz süre boyunca sponsorunuzun 7/24 acil destek garantörlüğünde programınıza başlamış olursunuz.  

Her türlü sorunuza cevap olması açısından sizlere sunduğumuz bu bilgilerin uzunluğu ve ayrıntıları sakın gözünüzü korkutmasın. Göreceksiniz ki, aslında tüm bu anlatılanlar çok basit prosedürler olarak karşınıza çıkacak. CAMPUS Work and Travel programına kayıt olduğunuz ilk dakikadan itibaren ABD’de geçireceğiniz zaman boyunca ve Türkiye’ye döndüğünüz güne kadar kesintisiz desteğimiz ve danışmanlığımız güler yüzle ve samimiyetle devam edecektir.

Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Çağrı Mert B.
Çağrı Mert B. Work and Travel (WAT)
"Wisconsin Dells muhteşem bir yermiş, beklentilerimizin 1000 kat üzerinde çıktı valla, sonsuz teşekkürler."
Devamı
Serkan K.
Serkan K. Work and Travel (WAT)
"Şu anda geçtiğimiz yazı ABD'de geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum ve bu sene tekrar gitmeyi istiyorum. Yazı ABD'de geçirmek size hayal gibi gelmesin yalnızca istemeniz yeterli."
Devamı
 
#
Tamam