CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel (WAT)

 2018 yazında Work and Travel 2018 (WAT) programıyla unutulmaz bir Amerika macerasına hazır olun! Work and Travel programıyla hem İngilizce seviyenizi geliştirecek, hem de Amerika’da Work and Travel kapsamındaki sezonluk Work and Travel iş seçeneklerinden birinde çalışarak para kazanacak, kazandığınız parayla Amerika'da gezme şansı yakalayacak, farklı kültürlerden insanlarla tanışacak ve iş deneyimi kazanmış olacaksınız.

Hemen kayıt olun hem Work and Travel erken kayıt indiriminden yararlanın hem de en güzel Work and Travel iş seçenekleri için yerinizi ayırtın!!!

Work And Travel (WAT), üniversite öğrencilerinin yaz ayları boyunca Amerika’da çalışarak seyahat edebilmelerini, böylece hem kendilerini hem de başka kültürleri tanımalarını sağlayan ABD hükümeti tarafından düzenlenen yasal ve kültürel bir değişim programıdır. 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle ve J-1 vizesi ile düzenlenmekte olan Work And Travel (WAT), Türkiye’de üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi görmektedir. 2017 yazında Türkiye'den Work and Travel programına katılan öğrenci sayısı 5700 civarıdır.

Türkiye için Work and Travel program süresi 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasındadır. Work and Travel'da çalışılacak işin iş başlangıç ve iş bitiş tarihleri bu tarihler arasında kalacak şekilde katılımcının 2. dönem okul bitiş tarihine ve yazın okulun açılış tarihlerine göre ayarlanmaktadır. Her yıl 15 Mayıs - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenmekte olan Work And Travel programına katılan öğrenciler, J-1 vizesi alarak Amerika’da 4 ay çalışma ve yaşama olanağına sahip olurlar. Work and Travel programı, katılımcı öğrencinin Work and Travel Programında iş yerleştirmesinin yapıldığı işverenine karşı Türkiye’de yaptığı anlaşma kapsamında sorumluluğunun olduğu bir programdır. Bu yüzden öğrenci kendinden istenilen işleri yapmak zorundadır, çünkü Türkiye’deyken bunun teyidini vermiştir.


İlgili Link:  NEDEN CAMPUS WORK AND TRAVEL?


WORK AND TRAVEL TANITIM VİDEOSU

Bu video İstanbul A.B.D. Başkonsolosluğu Konsolosluk İşleri ile Basın ve Kültür Bölümleri tarafından Nisan 2011'de hazırlanmıştır. Video A.B.D.'de Summer Work and Travel (SWT) programına katılmak için J-1 vizesi başvurusunda bulunan kişilerle yapılan röportajları içermektedir. Başvuru sahiplerinin hepsi Summer Work and Travel başvuru süreçleri, Summer Work and Travel programından beklentileri ve J-1 vizesine başvuru deneyimlerini paylaşan üniversite öğrencileridir. 

A.B.D.'de 'Summer Work and Travel'paylaşan: campusworkandtravel


İlgili Link: WORK AND TRAVEL VİDEO ARŞİVİ

DUYMAK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Duyurular
Taxback Vergi İade Başvuruları Başladı!Taxback Vergi İade Başvuruları Başladı!

ABD'de çalıştığınız süre boyunca sizden kesilen State ve Federal vergileri geri alabileceğiniz "2017 Vergi İade Süreci" partnerimiz Taxback aracılığı ile başlamıştır!

Devamı
Campus WSA, vize krizinde öğrencilerini mağdur etmiyor!Campus WSA, vize krizinde öğrencilerini mağdur etmiyor!

Campus WSA olarak; öğrencilerimizin herhangi bir maddi kayıpları olmayacağını garanti ediyoruz! Work & Travel 2018 programı için "Erken Kayıt" olarak nitelendirdiğimiz bu tarihlerde herhangi bir kayba uğramanıza ihtimal vermeksizin kayıtlarımız tüm hızıyla devam etmektedir!

Devamı
CAMPUS 2017 Ödüllü Fotoğraf YarışmasıCAMPUS 2017 Ödüllü Fotoğraf Yarışması

2017 Summer Work & Travel Maceranı Anlatan Fotoğrafını Campus’e Gönder, Kazanan 5 Katılımcıdan Biri Ol ve Hediyeni Al !

Devamı
Ocak 2018 İş Fuarı İçin Cankurtaranlar Aranıyor!Ocak 2018 İş Fuarı İçin Cankurtaranlar Aranıyor!

Mart 2018'de Ankara'daki İş Fuarımıza Yaz Tatilini Amerika'da Havuz Başında Cankurtaranlık Yaparak Geçirmek İsteyen Üniversiteli Gençler Aranıyor!

Devamı
2017 İş Seçeneklerimizden ve Skype -Job Fair Etkinliklerimizden Örnekler!2017 İş Seçeneklerimizden ve Skype -Job Fair Etkinliklerimizden Örnekler!

Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki Skype Görüşmelerini ve İş Fuarlarımızı Takip Edin...

Devamı
Ekim'de Erken Kayıt İndirimi Devam Ediyor !Ekim'de Erken Kayıt İndirimi Devam Ediyor !

Siz değerli öğrencilerimiz için $200 Program Ücreti İndirimi ve diğer erken kayıt avantajları 31 Ağustos 2017 tarihine kadar devam ediyor!

Devamı
BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Haberler
20 Ekim 2016 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar20 Ekim 2016 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar

20 Ekim 2016 günü, İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda gerçekleşen toplantıya, CAMPUS Team olarak bizler de katılım ...

Devamı
2016 Yazında Yerleştime Yaptığımız İşlerden Örnekler2016 Yazında Yerleştime Yaptığımız İşlerden Örnekler

2016 Yazında yerleştirme yaptığımız işlerden örnekleri aşağıda görebilirsiniz.Tüm iş detaylarını ayrıntılarıyla,saatlik ...

Devamı
CAMPUS TEAM üyesi olmak ister misiniz?CAMPUS TEAM üyesi olmak ister misiniz?

Work and Travel Deneyimlerinizi, Yaşadıklarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşmak ve CAMPUS TEAM Üyesi Olarak Bizimle ...

Devamı
WAT Kayıtlarımız Devam Ediyor, 2017 Fuar Tarihlerimiz Belli Oldu!!WAT Kayıtlarımız Devam Ediyor, 2017 Fuar Tarihlerimiz Belli Oldu!!

Siz de 2017 yazınızı Amerika'da çalışıp para kazanarak ve eğlenerek geçirmek istiyorsanız Work and Travel 2017 sezonu kayıtlarımızı ...

Devamı
ABD Vize Başvuru Ücretlerinde DeğişiklikABD Vize Başvuru Ücretlerinde Değişiklik

ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu yeni vize randevuları, ücretler ve kurye ile gönderi ...

Devamı
ABD Vize Randevu Sisteminde Yeni DüzenlemelerABD Vize Randevu Sisteminde Yeni Düzenlemeler

Türkiye'de bulunan Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluk bölümü, Amerika vize başvurusunda bulunan başvuru sahipleri ...

Devamı
Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
DENİZ SAVAŞDENİZ SAVAŞ
Eski Katılımcı/Yeni Danışman Gözünden Work and Travel Deneyimi ve Şehir Dışından Programa Kayıt

Campus ile Work&Travel programına katıldıktan sonra 2015 yılında yolum tekrar Campus ile kesişti ve burada çalışmaya başladım...

Devamı
BORAY BALCIBORAY BALCI
Work & Travel Programına Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Work & Travel programına kayıt olurken öğrenciler açısından en önemli noktalardan biri “Erken Kayıt” döneminde işlemlerini başlatmak olacaktır.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Nazlı Çinel A.
Nazlı Çinel A. Work and Travel (WAT)
"Nihan hanım merhabalar! Nasılsınız ? Umarım iyisinizdir. Ben çok iyiyim burada çok iyi karşılandım Türkleri çok seviyorlar."
Devamı
Eren G.
Eren G. Work and Travel (WAT)
Campus'le çalışmak size güven ve mutluluk verir. Bir şirketten çok aile ortamını hissedeceğiniz bu güzel şirkete en kısa sürede gelmeniz sizin yararınıza olacaktır.
Devamı
 
#
Tamam