CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel

kayitlarimiz basladi

2019 yazında Work and Travel 2019 (WAT) programıyla unutulmaz bir Amerika macerasına hazır olun! Work and Travel programıyla hem İngilizce seviyenizi geliştirecek, hem de Amerika’da Work and Travel kapsamındaki sezonluk Work and Travel iş seçeneklerinden birinde çalışarak para kazanacak, kazandığınız parayla Amerika'da gezme şansı yakalayacak, farklı kültürlerden insanlarla tanışacak ve iş deneyimi kazanmış olacaksınız.

Hemen kayıt olun hem Work and Travel erken kayıt indiriminden yararlanın hem de en güzelWork and Travel iş seçenekleri için yerinizi ayırtın!!!

Work And Travel (WAT), üniversite öğrencilerinin yaz ayları boyunca Amerika’da çalışarak seyahat edebilmelerini, böylece hem kendilerini hem de başka kültürleri tanımalarını sağlayan ABD hükümeti tarafından düzenlenen yasal ve kültürel bir değişim programıdır. 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle ve J-1 vizesi ile düzenlenmekte olan Work And Travel (WAT), Türkiye’de üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi görmektedir. 2018 yazında Türkiye'den Work and Travel programına katılan öğrenci sayısı 5500 civarıdır.

Türkiye için Work and Travel program süresi 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasındadır. Work and Travel'da çalışılacak işin iş başlangıç ve iş bitiş tarihleri bu tarihler arasında kalacak şekilde katılımcının 2. dönem okul bitiş tarihine ve yazın okulun açılış tarihlerine göre ayarlanmaktadır. Her yıl 15 Mayıs - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenmekte olan Work And Travel programına katılan öğrenciler, J-1 vizesi alarak Amerika’da 4 ay çalışma ve yaşama olanağına sahip olurlar. Work and Travel programı, katılımcı öğrencinin Work and Travel Programında iş yerleştirmesinin yapıldığı işverenine karşı Türkiye’de yaptığı anlaşma kapsamında sorumluluğunun olduğu bir programdır. Bu yüzden öğrenci kendinden istenilen işleri yapmak zorundadır, çünkü Türkiye’deyken bunun teyidini vermiştir.


İlgili Link:NEDEN CAMPUS WORK AND TRAVEL?


WORK AND TRAVEL TANITIM VİDEOSU

Bu video İstanbul A.B.D. Başkonsolosluğu Konsolosluk İşleri ile Basın ve Kültür Bölümleri tarafından Nisan 2011'de hazırlanmıştır. Video A.B.D.'de Summer Work and Travel (SWT) programına katılmak için J-1 vizesi başvurusunda bulunan kişilerle yapılan röportajları içermektedir. Başvuru sahiplerinin hepsi Summer Work and Travel başvuru süreçleri, Summer Work and Travel programından beklentileri ve J-1 vizesine başvuru deneyimlerini paylaşan üniversite öğrencileridir.

A.B.D.'de 'Summer Work and Travel'paylaşan: campusworkandtravel


İlgili Link: WORK AND TRAVEL VİDEO ARŞİVİ

DUYMAK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Duyurular
Wilderness İşverenleri, CAMPUS İş Fuarı İçin Türkiye'ye Geliyor!Wilderness İşverenleri, CAMPUS İş Fuarı İçin Türkiye'ye Geliyor!

Wilderness İşverenleri, CAMPUS İş Fuarı İçin Türkiye'ye Geliyor!

Devamı
28 Ocak 2018 İş Fuarı İçin Cankurtaranlar Aranıyor!28 Ocak 2018 İş Fuarı İçin Cankurtaranlar Aranıyor!

28 Ocak 2018'de Ankara'daki İş Fuarımıza Yaz Tatilini Amerika'da Havuz Başında Cankurtaranlık Yaparak Geçirmek İsteyen Üniversiteli Gençler Aranıyor!

Devamı
ABD Vize Görüşmeleri Açıldı!ABD Vize Görüşmeleri Açıldı!

ABD Başkonsolosluğunun resmi açıklaması ile, Türkiye-ABD arasında yaklaşık 1 ay süren vize krizinin ardından 6 Kasım 2017 itibariyle vize görüşmeleri tekrar başlatılmıştır.

Devamı
Taxback Vergi İade Başvuruları Başladı!Taxback Vergi İade Başvuruları Başladı!

ABD'de çalıştığınız süre boyunca sizden kesilen State ve Federal vergileri geri alabileceğiniz "2017 Vergi İade Süreci" partnerimiz Taxback aracılığı ile başlamıştır!

Devamı
Campus WSA, vize krizinde öğrencilerini mağdur etmiyor!Campus WSA, vize krizinde öğrencilerini mağdur etmiyor!

Campus WSA olarak; öğrencilerimizin herhangi bir maddi kayıpları olmayacağını garanti ediyoruz! Work & Travel 2018 programı için "Erken Kayıt" olarak nitelendirdiğimiz bu tarihlerde herhangi bir kayba uğramanıza ihtimal vermeksizin kayıtlarımız tüm hızıyla devam etmektedir!

Devamı
CAMPUS 2017 Ödüllü Fotoğraf YarışmasıCAMPUS 2017 Ödüllü Fotoğraf Yarışması

2017 Summer Work & Travel Maceranı Anlatan Fotoğrafını Campus’e Gönder, Kazanan 5 Katılımcıdan Biri Ol ve Hediyeni Al !

Devamı
BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Haberler
İş Mülakatlarına Hazırlık ve Amerikan Kültür Oryantasyonuİş Mülakatlarına Hazırlık ve Amerikan Kültür Oryantasyonu

Her yıl düzenlenen Work & Travel Oryantasyonlarımızın bu yılki başlangıcını 23 Aralık 2017'de Ankara'da gerçekleştirdik! İşte yılın ilk seminerinden bazı görüntüler..

Devamı
27 Ekim 2017 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar27 Ekim 2017 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar

27 Ekim 2017 günü, İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda gerçekleşen toplantıya, CAMPUS Team olarak bizler de katılım gösterdik ve 2018 Work and Travel katılımcılarımız için çok önemli notlar aldık.

Devamı
20 Ekim 2016 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar20 Ekim 2016 Konsolosluk Toplantısından Önemli Notlar

20 Ekim 2016 günü, İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda gerçekleşen toplantıya, CAMPUS Team olarak bizler de katılım ...

Devamı
2016 Yazında Yerleştime Yaptığımız İşlerden Örnekler2016 Yazında Yerleştime Yaptığımız İşlerden Örnekler

2016 Yazında yerleştirme yaptığımız işlerden örnekleri aşağıda görebilirsiniz.Tüm iş detaylarını ayrıntılarıyla,saatlik ...

Devamı
CAMPUS TEAM üyesi olmak ister misiniz?CAMPUS TEAM üyesi olmak ister misiniz?

Work and Travel Deneyimlerinizi, Yaşadıklarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşmak ve CAMPUS TEAM Üyesi Olarak Bizimle ...

Devamı
WAT Kayıtlarımız Devam Ediyor, 2017 Fuar Tarihlerimiz Belli Oldu!!WAT Kayıtlarımız Devam Ediyor, 2017 Fuar Tarihlerimiz Belli Oldu!!

Siz de 2017 yazınızı Amerika'da çalışıp para kazanarak ve eğlenerek geçirmek istiyorsanız Work and Travel 2017 sezonu kayıtlarımızı ...

Devamı
Canlı DestekÇEVRİM İÇİ

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
HÜLYA KARAKAYAHÜLYA KARAKAYA
Work and Travel Programının Avantajları

Günümüz şartlarını göz önüne alırsak, ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil, iletişim becerisi, yeni ve değişken kültürlere açık olmanın her geçen gün daha da önem kazandığını göz ardı edemeyiz. Tam da bu noktada, Work and Travel Programı üniversite öğrencilerinin değerlendirebileceği hem kolay hem de eğlenceli bir fırsattır.

Devamı
DAMLA ÇAMLIBELDAMLA ÇAMLIBEL
WORK AND TRAVEL’DAN ÖNCE & WORK AND TRAVEL’DAN SONRA

ilk kez kendi paramı kazandım, büyük bir sorumluluk aldım, bambaşka bir kültürle tanıştım, birçok yeni arkadaş edindim, alışveriş yaptım ve çok eğlendim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Mustafa Y.
Mustafa Y. Work and Travel (WAT)
"Mailin için teşekkür ederim. Burada işler yolunda. Sosyal Güvenlik Numarasını hallettim. Çalışmaya başladım. İşveren gayet iyi ve burası çok güzel. "
Devamı
İbrahim A.
İbrahim A. Work and Travel (WAT)
"WAT programı gerçek anlamda hayata bakış açımı değiştirdi. Gitmeden önce biraz çekimser davrandım ama bu kadar memnun kalacağımı tahmin edemiyordum."
Devamı
 
#
Tamam