CAMPUS WSA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Eğitiminize Yatırım, Geleceğinize Yatırımdır! Invest in YOURSELF, Invest in Your FUTURE

Work and Travel

kayitlarimiz basladi

2019 yazında Work and Travel 2019 (WAT) programıyla unutulmaz bir Amerika macerasına hazır olun! Work and Travel programıyla hem İngilizce seviyenizi geliştirecek, hem de Amerika’da Work and Travel kapsamındaki sezonluk Work and Travel iş seçeneklerinden birinde çalışarak para kazanacak, kazandığınız parayla Amerika'da gezme şansı yakalayacak, farklı kültürlerden insanlarla tanışacak ve iş deneyimi kazanmış olacaksınız.

Hemen kayıt olun hem Work and Travel erken kayıt indiriminden yararlanın hem de en güzelWork and Travel iş seçenekleri için yerinizi ayırtın!!!

Work And Travel (WAT), üniversite öğrencilerinin yaz ayları boyunca Amerika’da çalışarak seyahat edebilmelerini, böylece hem kendilerini hem de başka kültürleri tanımalarını sağlayan ABD hükümeti tarafından düzenlenen yasal ve kültürel bir değişim programıdır. 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle ve J-1 vizesi ile düzenlenmekte olan Work And Travel (WAT), Türkiye’de üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi görmektedir. 2018 yazında Türkiye'den Work and Travel programına katılan öğrenci sayısı 5500 civarıdır.

Türkiye için Work and Travel program süresi 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasındadır. Work and Travel'da çalışılacak işin iş başlangıç ve iş bitiş tarihleri bu tarihler arasında kalacak şekilde katılımcının 2. dönem okul bitiş tarihine ve yazın okulun açılış tarihlerine göre ayarlanmaktadır. Her yıl 15 Mayıs - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenmekte olan Work And Travel programına katılan öğrenciler, J-1 vizesi alarak Amerika’da 4 ay çalışma ve yaşama olanağına sahip olurlar. Work and Travel programı, katılımcı öğrencinin Work and Travel Programında iş yerleştirmesinin yapıldığı işverenine karşı Türkiye’de yaptığı anlaşma kapsamında sorumluluğunun olduğu bir programdır. Bu yüzden öğrenci kendinden istenilen işleri yapmak zorundadır, çünkü Türkiye’deyken bunun teyidini vermiştir.


İlgili Link:NEDEN CAMPUS WORK AND TRAVEL?


WORK AND TRAVEL TANITIM VİDEOSU

Bu video İstanbul A.B.D. Başkonsolosluğu Konsolosluk İşleri ile Basın ve Kültür Bölümleri tarafından Nisan 2011'de hazırlanmıştır. Video A.B.D.'de Summer Work and Travel (SWT) programına katılmak için J-1 vizesi başvurusunda bulunan kişilerle yapılan röportajları içermektedir. Başvuru sahiplerinin hepsi Summer Work and Travel başvuru süreçleri, Summer Work and Travel programından beklentileri ve J-1 vizesine başvuru deneyimlerini paylaşan üniversite öğrencileridir.

A.B.D.'de 'Summer Work and Travel'paylaşan: campusworkandtravel


İlgili Link: WORK AND TRAVEL VİDEO ARŞİVİ

DUYMAK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Duyurular
9 Ekim'de Çankaya Üniversitesindeyiz!9 Ekim'de Çankaya Üniversitesindeyiz!

Campus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizleri bilgilendirmek için siz bize değil biz size geliyoruz!

Devamı
Work & Travel Katılımcılarımıza Özel Speaking Clublarımız Başlıyor!Work & Travel Katılımcılarımıza Özel Speaking Clublarımız Başlıyor!

Work & Travel kapsamında düzenlediğimiz Speaking Clublarımız 29 Eylül Cumartesi günü başlıyor, tüm öğrencilerimiz davetlidir.

Devamı
Campus 2018 Work & Travel Fotoğraf YarışmasıCampus 2018 Work & Travel Fotoğraf Yarışması

Campus 2018 Fotoğraf Yarışmasına Work & Travel Amerika maceranı anlatan bir fotoğrafla katılıp, ödülünü alabilirsin!

Devamı
2019 Work & Travel Job Fair tarihleri belli oldu!2019 Work & Travel Job Fair tarihleri belli oldu!

2019 Work and Travel programı için sen de yerini ayırt, rüya gibi bir yaz yaşa! Campus ile mükemmel bir deneyime hazır mısınız?

Devamı
Work & Travel Öğrencilerimizden Gelen FotoğraflarWork & Travel Öğrencilerimizden Gelen Fotoğraflar

Campus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile 2018 yazında Work and Travel programı tüm hızıyla devam ediyor.

Devamı
INTRAX Work & Travel Uçuş Öncesi Uyum OryantasyonuINTRAX Work & Travel Uçuş Öncesi Uyum Oryantasyonu

Work And Travel öğrencilerine özel uçuş öncesi uyum oryantasyonu düzenlendi. Fotoğraf ve videolar için duyuruya tıklayınız.

Devamı
BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ?Tüm Haberler
CAMPUS 2018 Work & Travel Fotoğraf Yarışmasının KazananlarıCAMPUS 2018 Work & Travel Fotoğraf Yarışmasının Kazananları

10 Ekim'de sonlanan 2018 Work & Travel Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu !! Kazanan fotoğraflarımız ve ödüllerimiz haberimizde.

Devamı
9 Ekim Tarihinde Çankaya Üniversitesindeydik!9 Ekim Tarihinde Çankaya Üniversitesindeydik!

Campus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Çankaya Üniversitesinde gerçekleştirdiğimiz tanıtım çalışmamızın detayları haberimizde.

Devamı
2019 Work & Travel Öğrencilerimize Özel Speaking Clublarımız Başladı!2019 Work & Travel Öğrencilerimize Özel Speaking Clublarımız Başladı!

Campus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 2019 Work&Travel programı kapsamında öğrencilerimize özel olarak düzenlediğimiz Speking Clublarımız başladı.

Devamı
Campus Work & Travel 2018 yılında da vize başarı rekoru kırdı!Campus Work & Travel 2018 yılında da vize başarı rekoru kırdı!

Work&Travel programında vize görüşmelerinde her yıl olduğu gibi 2018 yılında da CAMPUS WSA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak vize başarı oranımız %96,4 tür.

Devamı
Work & Travel Greenheart Barınak Ziyareti ProjesiWork & Travel Greenheart Barınak Ziyareti Projesi

Campus olarak Work & Travel sponsorumuz Greenheart ve Work and Travel öğrencilerimizle birlikte gönüllülük projemiz kapsamında hayvan dostlarımızı ziyaret ettik.

Devamı
Work & Travel Lifeguard Sertifika EğitimiWork & Travel Lifeguard Sertifika Eğitimi

Work & Travel programında lifeguard pozisyonunda çalışacak öğrencilerimizin eğitim süreçlerinin görüntülerine verilmiştir. Yaz tatilinizi Amerika'da lifeguard olarak değerlendirmek isterseniz bize ulaşın! 

Devamı
Canlı DestekÇEVRİM DIŞI

- Size nasıl yardımcı olabilirim?

Konuşmaya Katıl
Danışman Köşesi
BESTE PEHLİVANBESTE PEHLİVAN
Work&Travel Programında Erken Kayıt Neden Önemlidir?

Bildiğiniz üzere Work and Travel sizlerin hayatınızı değiştirebilecek en kapsamlı program. Peki, bu programa erken kayıt yaptırmanın avantajları nelerdir?

Devamı
SONER ÇAVUŞSONER ÇAVUŞ
Kültürel Etkileşim Programı Olarak – Work And Travel

Work & Travel programına önceden katılmış biri olarak programın birey üzerindeki etkilerini doğrudan tecrübe edebildim ve gözlemleyebildim.

Devamı
Tüm Makaleler

KATILIMCILARIN GÖZÜNDEN

Aslı T.
Aslı T. Work and Travel (WAT)
"Merhaba, ben Aslı Tarım. 2008 yazında Campus Yurtdışı Eğitimle Work and Travel programına katıldım. North Carolina eyaletindeki Charlotte’a diğer adıyla Queen City’ye gittim."
Devamı
Cansel İ.
Cansel İ. Work and Travel (WAT)
"Merhaba her şey yolunda, iyiyim. İşveren baya bir adammış. Teşekkür ederim hepinize. Görüşmek üzere."
Devamı
 
#
Tamam